Zakładanie i rejestracja spółek prawa handlowego
Wieloletnie doświadczenie oraz stale poszerzana wiedza z zakresu podmiotów handlowych jest dla Państwa gwarancją, iż zakładanie spółek z o.o. lub innych przebiegnie szybko i skutecznie. Kancelaria świadczy pomoc i wsparcie z zakresu zakładania oraz rejestracji spółek handlowych takich jak:
- z ograniczoną odpowiedzialnością,
- jawnych,
- partnerskich,
- komandytowych i komandytowo-akcyjnych,
- akcyjnych.
Ponadto do zadań kancelarii należy zakładanie spółek przez Internet, tj. w trybie S24.
Wsparcie i pomoc w rejestracji spółki przez Internet – S24
Kancelaria świadczy pomoc przy legalizacji działalności w trybie S24, dzięki czemu możliwa jest rejestracja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością bądź innych przez Internet w przeciągu 24 godzin. To pozwala na zaoszczędzenie Państwa czasu i umożliwia szybkie założenie działalności.
Zakładanie spółki – zakres usług:
Nasza Kancelaria świadczy kompleksową obsługę na każdym etapie procesu, jakim jest zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wszelkich innych typów działalności przez Internet lub drogą tradycyjną. Usługa ta obejmuje:
- sporządzenie umowy podmiotu z o.o. zgodnie z przewidzianą strategią i z uwzględnieniem składu osobowego,
- doradztwo w zakresie wyboru kodów PKD,
- przygotowanie dokumentów do Krajowego Rejestru Sądowego,
- zgłoszenie działalności z o.o. do rejestru,
- pomoc przy uzyskiwaniu koncesji i zezwoleń.
Wybór formy prawnej przedsiębiorstwa
Jedną z ważniejszych decyzji przed rejestracją działalności gospodarczej przez Internet lub tradycyjnie jest określenie jej formy prawnej. Wybór ten ma istotne znaczenie w procesie zakładania firmy zarówno z perspektywy formalnej, jak i ekonomicznej. Wpływa bowiem na sposób zarządzania czy opodatkowanie. Dostępne opcje, takie jak jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy akcyjna, różnią się między sobą wieloma aspektami. Porównując różne formy, warto zwrócić uwagę na koszty związane z zakładaniem podmiotów z o.o. lub innych przez Internet bądź tradycyjnie, ich bieżącą obsługę prawną oraz obowiązki sprawozdawcze.
Jak się przygotować się do zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Odpowiednio opracowana strategia biznesowa jest fundamentem długoterminowego sukcesu i rozwoju przedsiębiorstwa, które jest przedmiotem rejestracji. Ma ona bezpośredni wpływ na strukturę organizacyjną oraz treść umowy podmiotu z o.o., określającą prawa i obowiązki wspólników, zasady podejmowania decyzji oraz podział zysków. Dobrze przemyślana strategia pozwala na uniknięcie przyszłych konfliktów i sprzyja efektywnej współpracy. Zakładanie podmiotów z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet lub drogą tradycyjną wymaga szczególnego podejścia do planowania biznesowego, gdyż struktura takiego podmiotu musi być dostosowana do specyficznych potrzeb i celów.
Porady dotyczące uzyskiwania koncesji i zezwoleń niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej
Ważnym aspektem naszej działalności jest też informowanie i doradzanie w kwestiach zakładania działalności objętej różnego rodzaju obostrzeniami. Uzyskanie koncesji i zezwoleń jest ważnym elementem procesu zakładania działalności gospodarczej w wielu branżach. Przed zdecydowaniem się na rejestrację warto sprawdzić, czy dany sektor nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. W przypadku niektórych rodzajów działalności konieczne jest uzyskanie koncesji, zezwoleń lub wpisów do odpowiednich rejestrów. Kancelaria prawna w imieniu klienta może zwrócić się do kompetentnych organów, takich jak urzędy gminy, starostwa powiatowe czy inspekcje, aby dowiedzieć się, jakie wymagania należy spełnić.
Dla naszej Kancelarii istotne są optymalne rozwiązania, które zapewnią naszym Klientom bezpieczeństwo i pozwolą odnieść sukces. Zdajemy sobie sprawę, że założenie spółki z o.o. to ważna biznesowa decyzja – dlatego za cel postawiliśmy sobie realne wsparcie Klientów i dostarczanie im rzetelnej oceny prawnej.